usługi specjalistyczne

Nanotechnologia

Dzięki wykorzystaniu w środkach czystości mikroskopijnych rozmiarów cząstek aktywnych, mających średnicę zaledwie kilku, kilkunastu nanometrów, zyskujemy wysoką aktywność. Dzięki temu nanocząsteczki są w stanie przeniknąć w głąb porów i skutecznie usunąć rozmaite zanieczyszczenia. Co więcej, nanocząsteczki dzięki oddziaływaniom międzycząsteczkowym skutecznie usuwają brud bez zbędnego szorowania. Przekłada się to na wysoką skuteczność preparatów czyszczących.

Zastosowanie nanotechnologii w środkach czystości wykazuje także jedną, niezwykle ważną właściwość – hydrofilowość. To jedno z kluczowych zastosowań nanotechnologii. Hydrofobizacja powierzchni pozwala bowiem skutecznie ochronić ją przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Dzięki temu czyszczona powierzchnia zachowuje nienaganny wygląd na dłużej.

Biocydy

Biocydy to ogólna nazwa wszystkich substancji o właściwościach pozwalających zwalczać szkodliwe organizmy. Biocydy w zależności od typu służą pozbywaniu się różnych niepożądanych organizmów. Praktycznie w każdym środowisku pojawia się mikroorganizm, którego należy się pozbyć, aby osiągnąć cel.

Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni. W dobie pandemii spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 jedną z wielu konsekwencji jest zwiększone, nie obserwowane nigdy wcześniej, zapotrzebowanie na środki biobójcze, zarówno przeznaczone do konstruowania preparatów do dezynfekcji skóry rąk, jak i powierzchni. Podstawą tego typu produktów jest odpowiednia substancja czynna, odpowiedni biocyd.

Najważniejsza w walce z wirusami jest profilaktyka. Profilaktyka jest tu równoznaczna z higieną. Higieną osobistą polegającą ogólnie na odpowiednich zachowaniach oraz myciu i dezynfekcji rąk, ale też higieną otoczenia polegającą na zapewnieniu czystości otoczenia, w którym żyjemy oraz dezynfekcji przestrzeni, w której bytujemy.

Impregnaty hydrofobowe

Preparat hydrofobowy, zarówno w postaci płynu, jak i sprayu, to niezawodna ochrona wybranych powierzchni i materiałów przed szkodliwym działaniem wody, wilgoci, a także wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Na czym dokładnie polega to zjawisko? Najprościej rzecz ujmując hydrofobizacja sprawia, że materiał zyskuje właściwości odpychające. Zaimpregnowana w ten sposób powierzchnia odpycha zatem cząsteczki wody, chroniąc się tym samym przed szkodliwym jej wpływem. Co istotne, hydrofobizacja umożliwia odpychanie nie tylko wody, ale także wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, cząsteczek brudu oraz, w przypadku konkretnych preparatów, takich substancji, jak osad z mydła, czy kamień.

Czyścimy i zabezpieczamy w całej Polsce

Zadzwoń i zamów bezpłatne mycie powierzchni testowej

+48 533 511 477